REGULAMIN PROJEKTU
„Z nami zbudujesz swoją przyszłość - aktywizacja zawodowa 30+ IV”
§1
Słownik pojęć
Beneficjent Projektu – podmiot realizujący projekt, który na podstawie umowy
o dofinansowanie projektu otrzymał zgodę na jego realizację tj. Gmina Miasta Gdańsk,
w imieniu, której projekt realizują Państwowe Szkoły Budownictwa im. Prof. Mariana Osińskiego, Al. Grunwaldzka 238, 80-266 Gdańsk.
Biuro Projektu - Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Sportowych IMPULS. ul. Gen. Bora Komorowskiego 3a/2, 80-385 Gdańsk, e-mail: projektpsb@impuls.org.pl, nr telefonu +48 721 452 999.
Imigrant – osoba nieposiadająca polskiego obywatelstwa, przybyła lub zamierzająca przybyć do Polski w celu osiedlenia się (zamieszkania na stałe) lub na pobyt czasowy i zamierzająca wykonywać lub wykonująca pracę na terytorium Polski, w tym zamierzająca podjąć działalność gospodarczą.
Indywidualny Plan Działania (IPD) – dokument tworzony przez Uczestniczkę/-ka Projektu we współpracy z doradcą zawodowym, stanowiący podsumowanie informacji na temat potencjału zawodowego (w tym potrzeb szkoleniowych), kompetencji i celów zawodowych Uczestniczki/-ka Projektu oraz sposobu ich realizacji.
Kandydatka/Kandydat – osoba ubiegająca się o zakwalifikowanie do udziału w projekcie składająca dokumenty rekrutacyjne.
Partner Projektu– podmiot będący partnerem projektu, który na podstawie umowy o dofinansowanie projektu otrzymał zgodę na realizację wybranych zadań – Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Sportowych IMPULS. ul. Gen. Bora Komorowskiego 3a/2, 80-385 Gdańsk,
Osoba bezrobotna – osoba pozostająca bez pracy, gotowa do podjęcia pracy i aktywnie poszukująca zatrudnienia. Niezależnie od spełnienia powyższych przesłanek, zarejestrowani bezrobotni są zaliczani do osób bezrobotnych. Osobami bezrobotnymi są zarówno osoby bezrobotne w rozumieniu Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, jak i osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Definicja nie uwzględnia studentów studiów stacjonarnych, nawet jeśli spełniają powyższe kryteria. Osoby kwalifikujące się do urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego, które są bezrobotne w rozumieniu niniejszej definicji (nie pobierają świadczeń z tytułu urlopu), są również osobami bezrobotnymi.
Osoba bierna zawodowo – osoba, która w danej chwili nie tworzy zasobów siły roboczej (tzn. nie pracuje i nie jest bezrobotna). Osoba będąca na urlopie wychowawczym (rozumianym jako nieobecność w pracy, spowodowana opieką nad dzieckiem w okresie, który nie mieści się w ramach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego), jest uznawana za bierną zawodowo, chyba że jest zarejestrowana już jako bezrobotna (wówczas status bezrobotnego ma pierwszeństwo).
Osoba długotrwale bezrobotna – osoba bezrobotna nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy. Status na rynku pracy jest określany w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie. Zgodnie z definicją osoby bezrobotnej, do okresu pozostawania bez pracy wlicza się również okres przed rejestracją w urzędzie pracy.
Osoba o niskich kwalifikacjach – osoba posiadająca wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie tj. ukończyła edukację w zasadniczej szkole zawodowej lub liceum (ogólnokształcące i od roku szkolnego 2002/ 2003 — licea profilowane) lub technikum lub ogólnokształcącą szkołę artystyczną dającą uprawnienia zawodowe.
Osoba odchodząca z rolnictwa i jej rodzina – osoba podlegająca ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2020 r. poz. 174 ze zm.) (KRUS), zamierzająca podjąć zatrudnienie lub inną działalność pozarolniczą, objętą obowiązkiem ubezpieczenia społecznego na podstawie ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U z 2020 r. poz. 266 ze zm.) (ZUS).
Osoba pracująca – osobę w wieku 15 lat i więcej, która wykonuje pracę, za którą otrzymuje wynagrodzenie, z której czerpie zyski lub korzyści rodzinne lub osobę posiadającą zatrudnienie lub własną działalność, w tym osoba która chwilowo nie pracowała ze względu na np.: chorobę, urlop, spór pracowniczy czy kształcenie się lub szkolenie.
Osoba uboga pracująca – osoba, której zarobki nie przekraczają płacy minimalnej (ustalanej na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę) lub osoba zamieszkująca w gospodarstwie domowym, w którym dochody (z wyłączeniem transferów socjalnych), przypadające na jedną osobę, nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu.
Osoba z niepełnosprawnościami – osoba niepełnosprawna w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 573, ze zm.) lub osoba z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (tj. Dz.U. z 2020 poz.685 ).
Reemigranci – obywatele polski, którzy przebywali za granicą Polski przez nieprzerwany okres co najmniej 6 miesięcy, którzy zamierzają powrócić do Polski lub którzy przebywają na terenie Polski nie dłużej niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu i deklarują chęć podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej na terytorium Polski. Do tej grupy zaliczani są również repatrianci.
Staż - nabywanie umiejętności praktycznych istotnych dla wykonywania pracy o określonej specyfice bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą mające za zadanie przygotować UP, do podjęcia, zmiany lub poprawy warunków zatrudnienia. Z tytułu realizacji stażu przysługuje stypendium stażowe w wysokości 80% netto minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2021 roku.
Stypendium szkoleniowe – świadczenie pieniężne przysługujące UP uczestniczącemu w szkoleniu lub stażu w wysokości nie większej niż 120% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Sytuacja szczególna – sytuacja związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych,
a w szczególności rozwiązania wprowadzone na podstawie przepisów powszechnie obowiązującego prawa w tym rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów
w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych ministerialnych stanowionych dla powyższych aktów.
Szkolenie - pozaszkolne zajęcia mające na celu uzyskanie, poprzez uzupełnienie lub doskonalenie: kwalifikacji, kompetencji bądź umiejętności zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia.
Uczestniczka/Uczestnik (UP) - osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie, spełniająca kryteria formalne określone w regulaminie rekrutacji.
Umowa krótkoterminowa – umowa wskazująca na zawarcie stosunku pracy lub innej formy zatrudnienia, zawarta na czas określony, który upływa w okresie realizacji projektu lub trwa nie dłużej niż 6 miesięcy.
§2
Postanowienia ogólne
- Projekt „Z nami zbudujesz swoją przyszłość - aktywizacja zawodowa 30+ IV”
nr RPPM.05.02.01-22-0004/21 realizowany jest w partnerstwie pomiędzy: Gminą Miasta Gdańska reprezentowaną przez Państwowe Szkoły Budownictwa im. Prof. Mariana Osińskiego, Al. Grunwaldzka 238, 80-266 Gdańsk, zwaną dalej PSB (Beneficjent) oraz Fundacją Wspierania Inicjatyw Społeczno-Sportowych IMPULS ul. Gen. Bora Komorowskiego 3a/2, 80-385 Gdańsk (Partner) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020: Oś Priorytetowa 5. Zatrudnienie, Działanie 5.2. Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa– mechanizm ZIT, współfinansowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 .
- Projekt dofinansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, 10% ze środków budżetu państwa oraz 5% z wkładu własnego Beneficjenta.
- Regulamin projektu zwany dalej Regulaminem, określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie: pn.: „Z nami zbudujesz swoją przyszłość - aktywizacja zawodowa 30+ IV” w oparciu o załącznik nr 6 do umowy o dofinansowanie „Standardy realizacji wsparcia w zakresie Poddziałąnia 5.2.1 Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT.
- Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów rekrutacyjnych dostępne są na stronie internetowej Lidera Projektu http://psb.edu.gdansk.pl/pl w zakładce „projekty”, na stronie internetowej Partnera Projektu www.impuls.org.pl, oraz w Biurze Projektu.
- Termin realizacji projektu: od dnia 01.03.2022r. do dnia 28.04.2023r. Okres realizacji projektu może zostać przedłużony w przypadku niezrealizowania założeń Projektu, po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej.
- Celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia 40 osób pozostających bez pracy oraz poprawa sytuacji zawodowej 15 osób pracujących, w wieku 30 lat i więcej, zamieszkałych na terenie miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz powiatów:
- gdańskiego,
- puckiego,
- tczewskiego,
- wejherowskiego,
- kartuskiego,
- Grupę docelową projektu stanowią:
- Osoby pozostające bez pracy – (30 osób bezrobotnych, 10 osób biernych zawodowo), znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, w tym:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach,
- Osoby bezrobotne lub bierne zawodowo nie należące do żadnej kategorii ze wskazanych w ppkt a,b,c,d,e (mężczyźni w wieku 30-49 lat);
- Osoby pracujące (15 osób), w tym:
- pracujące na umowach krótkoterminowych oraz pracujące w ramach umów cywilno - prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają 120 % wysokości minimalnego wynagrodzenia, w odniesieniu do miesiąca poprzedzającego dzień przystąpienia do projektu;
- osoby ubogie pracujące;
- osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny;
- imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia);
- Każda osoba składająca dokumenty rekrutacyjne jest zobowiązana do zapoznania się niniejszym Regulaminem.
- Ogólny nadzór nad realizacją Projektu, a także rozstrzyganie spraw, które nie są uregulowane w niniejszym Regulaminie, pozostaje w gestii Koordynatora Projektu. Decyzje Koordynatora Projektu są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
§3
Rekrutacja
- Rekrutacja będzie trwała w sposób ciągły od dnia 01.03.2022r. do chwili zrekrutowania wymaganej liczby Uczestników projektu. W trakcie trwania rekrutacji ciągłej wyłonionych zostanie 55 Uczestniczek/-ików Projektu – 35 kobiet i 20 mężczyzn.
- Proces rekrutacji będzie prowadzony z zachowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym zasady dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, a także zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
- Zgłoszenia do udziału w projekcie składać można osobiście w Biurze Projektu, telefonicznie pod numerem 721 452 999, drogą elektroniczną na adres: projektpsb@impuls.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres Biura Projektu.
- O zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w projekcie będzie decydować spełnienie kryteriów podanych w formularzu zgłoszeniowym kandydata do projektu. Złożenie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do Projektu.
- W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie jednego z zakwalifikowanych kandydatów, na jego miejsce może zostać zaproszona osoba z listy rezerwowej.
- Rekrutacja składać się będzie z III etapów:
I.ETAP ZGŁOSZENIE DO PROJEKTU
- Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie poprzez złożenie w Biurze Projektu Formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu, wraz
z załącznikami:
- a) W przypadku osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo - zaświadczenie z ZUS potwierdzającego status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo (Druk US-7);
- b) W przypadku osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Urzędzie Pracy – oświadczenie o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo (Druk US-7) oraz zaświadczenia z Urzędu Pracy o zarejestrowaniu w ewidencji urzędu.
- c) W przypadku osoby pracującej – oświadczenia osoby pracującej, kserokopii umowy krótkoterminowej lub umowy cywilno – prawnej oraz oświadczenia
o dochodach w miesiącu poprzedzającym udział w projekcie;
- d) W przypadku osoby ubogo pracującej - oświadczenia osoby ubogo pracującej, kserokopii umowy krótkoterminowej lub umowy cywilno – prawnej oraz oświadczenia
o dochodach w miesiącu poprzedzającym udział w projekcie;
- e) W przypadku osób odchodzących od rolnictwa i ich rodzin –zaświadczenia
z KRUS o posiadaniu ubezpieczenia społecznego rolników
- f) Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeśli dotyczy).
- Imigranci oraz reemigranci - poza złożeniem Formularza zgłoszeniowego oraz oświadczeniami potwierdzającymi status na rynku pracy, osoby te zobowiązane są do złożenia:
- a) w przypadku imigranta przebywającego w Polsce:
Obywatel UE/EOG/Szwajcarii:
- Dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo (np. paszport, dowód tożsamości) oraz zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej.
* Obywatele państw trzecich:
- Dokumentu podróży (paszport) oraz ważnego dokumentu potwierdzającego legalność pobytu na terytorium RP tj.: karta pobytu lub wiza krajowa (oznaczona symbolem „D”) lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca lub odcisk stempla w paszporcie potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt oraz oświadczenia o zamiarze wykonywania pracy na terytorium RP lub dokumentu potwierdzającego wykonywanie pracy na terytorium RP (np. umowa o pracę, zgłoszenia do ZUS itp.).
- b) w przypadku imigranta nieprzebywającego w Polsce
Obywatel UE/EOG/Szwajcarii:
- Dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo (np. paszport, dowód tożsamości) oraz dokumentu potwierdzającego zamiar wykonywania pracy w Polsce ( np. umowa o pracę, oświadczenie pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy) oraz zobowiązania do podjęcia pracy w Polsce w okresie 3 miesięcy od zakończenia udziału we wsparciu pod rygorem zwrotu kosztów udzielonego wsparcia
Obywatele państw trzecich:
- Dokumentu podróży (paszport) oraz dokumentu potwierdzającego zamiar przybycia do Polski oraz wykonywania pracy w Polsce (np. wiza w celu wykonywania pracy, umowa o pracę, oświadczenie pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy) oraz zobowiązania do podjęcia pracy w Polsce w okresie 3 miesięcy od zakończenia udziału we wsparciu pod rygorem zwrotu kosztów udzielonego wsparcia;
- c) W przypadku reemigranta przebywającego w Polsce:
Dokumentu potwierdzającego tożsamość i polskie obywatelstwo (np. dowód osobisty lub paszport) oraz dokumentu potwierdzającego fakt przebywania za granicą Polski przez nieprzerwany okres co najmniej 6 miesięcy oraz przebywanie na terenie Polski nie dłużej niż 6 miesięcy ( np. dokumenty potwierdzające wymeldowanie/zameldowanie, umowy najmu mieszkań, umowy o pracę, zgłoszenia do ZUS).
- d) W przypadku reemigranta nieprzebywającego w Polsce:
Dokumentu potwierdzającego tożsamość i polskie obywatelstwo (np. dowód osobisty lub paszport) oraz dokumentu potwierdzającego fakt przebywania za granicą Polski przez nieprzerwany okres co najmniej 6 miesięcy oraz przebywanie na terenie Polski co najmniej 6 miesięcy (np. dokumenty potwierdzające wymeldowanie/zameldowanie, umowy najmu mieszkań, umowy o pracę, zgłoszenia do ZUS).
- Złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem kandydatki/kandydata do udziału w projekcie.
II ETAP - OCENA FORMALNA
- Na etapie oceny formalnej weryfikowana będzie poprawność dokumentów pod względem kryteriów formalnych i kompletność złożonych dokumentów rekrutacyjnych.
- Beneficjent dopuszcza możliwość uzupełnienia brakujących dokumentów lub błędów wynikających z niepoprawnego wypełnienia dokumentów rekrutacyjnych, w postaci: podpisu, wypełnienia nieuzupełnionego pola lub poprawy błędnie wypełnionego pola.
- W przypadku kandydata/-tki do projektu z niepełnosprawnością wzrokową, Beneficjent dopuszcza wypełnienie dokumentów przez opiekuna kandydata wyłącznie w obecności kandydata/-tki do projektu.
III ETAP – OCENA MERYTORYCZNA
- Na etapie oceny merytorycznej weryfikowana będzie kwalifikowalność Kandydatek/Kandydatów do projektu pod względem grupy docelowej, o której mowa w par.2 ust.6 Regulaminu, oraz dokonywany będzie taki dobór Uczestników Projektu, aby możliwe było zrealizowanie wskaźników produktu i wskaźników rezultatu bezpośredniego.
- Decyzja o zakwalifikowaniu się - zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu będzie podjęta przez Koordynatora projektu.
- Utworzona zostanie lista Uczestników Projektu spełniających kryteria grupy docelowej oraz listy rezerwowe.
- Osoby zakwalifikowane do projektu staną się UP po podpisaniu najpóźniej w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie (udzielenia pierwszej formy wsparcia):
- a) zakres danych do systemu SL2014 – załącznik nr 2 do Regulaminu projektu;
- b) Deklaracji uczestnictwa w projekcie – załącznik nr 3 do Regulaminu projektu;
- c) Oświadczenia Uczestniczki/-ka projektu w odniesieniu do zbioru „Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych” – załącznik nr 4 do Regulaminu projektu;
- d) Oświadczenia Uczestniczki/-ka projektu w odniesieniu do zbioru „Zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020” załącznik nr 5 do Regulaminu projektu.
- e) Zgody na wykorzystanie wizerunku Uczestniczki/-ka Projektu – załącznik nr 6 do Regulaminu projektu.
- UP ma obowiązek powiadomienia Koordynatora Projektu o wszystkich zmianach danych przekazanych podczas procesu rekrutacyjnego.
- Każdy z Kandydatów/tek otrzyma informacje o kwalifikacji do udziału projektu telefonicznie lub mailowo.
- Formularze zgłoszeniowe osób niezakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie zostaną zniszczone
§ 4
Zakres wsparcia
- Każdy z UP OBLIGATORYJNIE zostanie objęty kompleksową identyfikacją potrzeb oraz wsparciem doradczym w postaci:
- Stworzenie Indywidualnego Planu Działania (IPD), w tym badanie predyspozycji
i preferencji zawodowych – zajęcia z doradcą zawodowym – (średnio 4 godziny),
- Indywidualne konsultacje w zakresie kształtowania i nabywania kluczowych kompetencji dla znalezienia pracy – zajęcia z doradcą zawodowym ( śr. 3 godziny),
- Indywidualne konsultacje w zakresie kształtowania i nabywania kluczowych kompetencji dla znalezienia pracy – zajęcia z psychologiem - (śr. 2 godziny),
- Warsztaty grupowe z technik aktywnego poszukiwania pracy oraz nabywania kompetencji kluczowych dla znalezienia zatrudnienia – zajęcia z doradcą zawodowym/trenerem (32 godziny);
oraz zostanie skierowany na szkolenie zawodowe wynikające z IPD, prowadzącego do nabycia kwalifikacji zawodowych - ok.150 godz.
- UP ma możliwość otrzymania dodatkowych form wsparcia aktywizacyjnego przez cały okres trwania projektu w postaci:
- Wsparcia prawnika – bieżące wsparcie w zakresie wszelkich prawnych aspektów funkcjonowania Uczestniczki/-ka na rynku pracy (doradztwo dotyczące umów o pracę, umów stażowych, prawa pracy, regulaminów i wynikających z nich praw
i obowiązków pracownika i pracodawcy).
- Wsparcia opiekuna Uczestniczki/-ka (dla imigrantów) - rozwiązywania bieżących problemów UP, pomoc w formalnościach administracyjnych, pomoc językowa, udział w kontaktach z personelem projektu oraz pracodawcami.
- Wsparcia mentora -pobudzenie UP do pracy, samodzielności i odpowiedzialności za swój rozwój edukacyjno-zawodowy. Czas poświęcony każdemu z Uczestników Projektu będzie uzależniony od indywidulanych potrzeb UP.
- Wsparcia specjalisty ds. organizacji zatrudnienia – informowania UP o aktualnym zapotrzebowaniu rynku pracy, pomoc w znalezieniu oferty pracy, współpraca z pracodawcami, organizacja stażu zawodowego, współpraca z doradcą zawodowym i UP w określaniu ścieżki szkoleniowej i aktywizacyjnej UP.
- Zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia indywidualne, warsztaty grupowe i szkolenia zawodowe.
- Stypendium za udział w szkoleniu zawodowym.
- Zwrot kosztów opieki nad osobą zależną/dzieckiem do lat 7 w trakcie realizacji szkolenia.
- W zależności od zdiagnozowanych potrzeb UP zostanie objęty wsparciem dodatkowym FAKULTATYWNIE w postaci :
- Kursu językowego branżowego po zakończonym szkoleniu zawodowym ok.50 godz.- dla 13 UP;
- Kursu języka polskiego przez rozpoczęciem szkolenia zawodowego – ok.50 godz. dla 9 UP – imigranci;
- Stażu zawodowego średnio 3 m-ce - dla 20 UP.
- UP w ramach wsparcia fakultatywnego ma możliwość otrzymania dodatkowych form wsparcia w postaci:
- Zwrotu kosztów dojazdu na kursy językowe oraz staże zawodowe;
- Stypendium za udział w stażu zawodowym;
- Zwrotu kosztów opieki nad osobą zależną/dzieckiem do lat 7 w trakcie realizacji staży zawodowych.
- Przewidziane w projekcie wsparcie w postaci indywidualnych i grupowych zajęć prowadzone będzie zgodnie z każdorazowo opracowanym harmonogramem zajęć i dostosowane do preferencji grupy oraz charakteru szkoleń, zgodnie z IPD.
§ 5
Zasady organizacji
- Zasady ogólne:
- UP zobowiązani są do regularnego, punktualnego i aktywnego udziału w zajęciach realizowanych w ramach projektu, w wymiarze :
- 100% obecności w przypadku wsparcia doradczego,
- co najmniej 80% obecności w ramach realizacji szkolenia zawodowego. Każdorazowa nieobecność, powinna być udokumentowana przez UP w terminie 7 dni od daty zaistnienia zdarzenia.
Obecność na zajęciach potwierdzana jest każdorazowo osobistym podpisem na liście obecności/ indywidualnych kartach konsultacji.
- Przekroczenie dozwolonego limitu nieobecności, wynoszącego maksymalnie 20% liczby godzin wsparcia fakultatywnego w projekcie, może powodować skreśleniem Uczestniczki/-ka z listy Uczestników Projektu. W tej sytuacji Uczestniczka/ik zobowiązany jest do wniesienia opłaty stanowiącej koszt jego uczestnictwa w Projekcie za okres do chwili skreślenia z listy Uczestników Projektu. Niniejsze postanowienie wynika z faktu, iż Projekt jest finansowany ze środków publicznych, w związku z czym na Beneficjencie spoczywa szczególny obowiązek dbałości o ich prawidłowe i zgodne z założonymi celami wydatkowanie.
- UP zobowiązani są do informowania koordynatora projektu o ewentualnych zmianach istotnych z punktu widzenia projektu, danych osobowych (np. nazwiska, dowodu osobistego, numeru telefonu, adresu e-mail, adresu zamieszkania), które zaszły od momentu rozpoczęcia do momentu zakończenia udziału w projekcie.
- W przypadku woli pobierania stypendium szkoleniowego oraz stypendium stażowego UP zobowiązany jest złożyć w Biurze Projektu poprawnie wypełnione Oświadczenie Uczestnika – załącznik nr 7 do Regulaminu.
- Warunkiem rozliczenia przysługującego wsparcia w postaci zwrotu kosztów dojazdu, kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, jest złożenie kompletu poprawnie wypełnionych wniosków do Biura Projektu w ciągu 5 dni od daty zakończenia realizacji wsparcia.
- Wypłata przysługujących świadczeń finansowych następuje przelewem po zakończonej danej formie wsparcia, na wskazane przez Uczestniczkę/-ka konto bankowe podane
w oświadczeniu w terminie do 30 dni od dnia złożenia oryginalnych, kompletnych, poprawnych i czytelnych dokumentów stanowiących podstawę rozliczenia kosztów. Rozliczenia można dokonać osobno do każdej formy wsparcia lub łącznie, jednakże nie później niż w terminie określonym w punkcie 5. W przypadku chwilowego braku środków finansowych na koncie Projektu, wynikających z przedłużającego się czasu oczekiwania na transzę z Instytucji Pośredniczącej, Beneficjent/Partner zastrzega sobie prawo do wypłaty kosztów w późniejszym, możliwie najszybszym terminie.
- Wsparcie doradcze
- IPD z uwagi na konieczność ciągłej weryfikacji postępów UP , może ulec modyfikacji jeśli w trakcie pracy z Uczestniczką/-kiem projektu zastosowane formy wsparcia nie przynoszą rezultatów.
- Pośrednictwo pracy ma na celu dobór oferty pracy zgodnie z IPD, posiadanych umiejętności, wykształcenia i kwalifikacji zawodowych UP, poprzez przedstawienie stosownej oferty pracy, przekazaniu informacji o pojawiających się ofertach pracy lub ofertach stażu zawodowego drogą elektroniczną, osobiście w Biurze Projektu oraz inicjowanie rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnym pracodawcą.
- Szkolenia zawodowe
- Szkolenie odbywa się według harmonogramu obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Wymóg ten nie obejmuje osób pracujących. W ich przypadku rozkład godzinowy szkolenia zostanie dopasowany do możliwości UP.
- Efektem szkolenia jest nabycie przez UP kwalifikacji zawodowych lub kompetencji, których osiągnięcie zostanie sprawdzone w wyniku walidacji oraz formalnie potwierdzone przez instytucję uprawnioną do certyfikowania. Warunkiem uzyskania certyfikatu/uprawnień do wykonywania zawodu będzie przystąpienie do egzaminu i pozytywne jego zdanie oraz minimum 80% frekwencja na szkoleniu zawodowym.
- UP uczestniczącym w szkoleniach przysługuje stypendium szkoleniowe, które miesięcznie wynosi 120% zasiłku , o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy , jeżeli miesięczna liczba godzin szkolenia wynosi co najmniej 150 godzin; w przypadku niższej miesięcznej liczby godzin szkolenia, wysokość stypendium szkoleniowego ustala się proporcjonalnie, z tym, że stypendium to nie może być niższe niż 20% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
- Od stypendium szkoleniowego zostaną opłacone składki emerytalne, rentowe i wypadkowe, jeśli UP nie ma innych tytułów powodujących obowiązek ubezpieczeń społecznych (art. 6 ust. 1 pkt 9a w związku z art. 9 ust. 6a oraz art. 12 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, art. 66 ust. 1 pkt 24a, art. 75 ust. 9a oraz art. 81 ust. 8 pkt 5a, art. 83 ust 2 oraz art. 85 ust. 6a ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1398, ze zm.)). Stypendium podlega zwolnieniu z podatku dochodowego.
- UP zachowuje prawo do stypendium szkoleniowego za okres udokumentowanej niezdolności do odbywania szkolenia, przypadający w okresie jego trwania, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa. Stypendium za dni nieobecności nie usprawiedliwionej w w/w sposób nie przysługuje.
- UP skierowany do odbycia szkolenia jest zobowiązany do uczestnictwa w szkoleniu, systematycznego realizowania programu i przestrzegania regulaminu obowiązującego w ośrodku szkoleniowym, ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego w przewidzianym terminie oraz każdorazowego usprawiedliwiania nieobecności na zajęciach.
- UP, który z własnej winy nie ukończył szkolenia, zobowiązany jest do zwrotu kosztów szkolenia, chyba że nie ukończył szkolenia z powodu podjęcia zatrudnienia lub zdarzeń losowych.
- W sytuacji szczególnej Beneficjent może, po otrzymaniu zgody Instytucji Zarządzającej realizować szkolenia w formie zdalnej.
- Staże zawodowe
- Celem stażu jest nabywanie przez Uczestniczkę/-ka projektu umiejętności praktycznych istotnych dla wykonywania pracy o określonej specyfice, bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą, mające za zadanie przygotować UP, powracającego na rynek pracy, planującego zmianę miejsca zatrudnienia lub podnoszącego swoje kwalifikacje do podjęcia, zmiany lub poprawy warunków zatrudnienia. Realizacja stażu zawodowego jest zgodna z zaleceniem Rady z dnia 10 marca 2014 r. w sprawie ram jakości staży (Dz. Urz. UE C 88 z 27.03.2014, str. 1) oraz z Polskimi Ramami Jakości Praktyk i Staży.
- Warunkiem dopuszczenia do udziału w stażu zawodowym będzie pozytywna opinia lekarza medycyny pracy na podstawie badań lekarskich.
- Staż odbywa się na podstawie pisemnej trójstronnej umowy, której stroną jest stażysta/-tka, podmiot przyjmujący na staż oraz Beneficjent projektu- załącznik nr 8 do Regulaminu projektu.
- Zadania w ramach stażu są wykonywane zgodnie z programem stażu opracowywanym indywidualnie dla stażystki/-ty, z uwzględnieniem jej/jego potrzeb i potencjału.
- Stażystka/-a wykonuje swoje obowiązki pod nadzorem opiekuna stażu. Po zakończeniu stażu UP wydane zostanie zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego.
- Staż zawodowy trwa co najmniej 3 miesiące kalendarzowe, w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym zawodzie lub specjalności na zasadach zgodnych z Kodeksem pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 40 godzin tygodniowo i 8 godzin dziennie. W przypadku uczestniczki/-ka z niepełnosprawnością zaliczoną do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności wymiar czasu stażu nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo.
- W okresie odbywania stażu UP przysługuje stypendium stażowe, które miesięcznie wynosi 80% wartości netto minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2021 roku, jeżeli miesięczna liczba godzin stażu wynosi nie mniej niż 160 godzin miesięcznie – w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin, wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie.
- UP pobierający stypendium stażowe w okresie odbywania stażu podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym, rentowym i wypadkowym, jeżeli nie mają innych tytułów powodujących obowiązek ubezpieczeń społecznych zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych (art. 6 ust. 1 pkt 9a w związku z art. 9 ust. 6a oraz art. 12 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U z 2020 r., poz. 266)). UP w okresie odbywania stażu objęty jest ubezpieczeniem zdrowotnym oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.
- W trakcie odbywania stażu UP przysługują 2 dni wolne za każde 30 dni kalendarzowych odbytego stażu, za które przysługuje stypendium stażowe.
- Osoba zachowuje prawo do stypendium stażowego za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, przypadający w okresie odbywania stażu, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa.
- Za sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad przebiegiem stażu oraz kontrolowanie poprawności wykonywania zadań realizowanych w ramach Programu Stażu przez Stażystkę/-tę, Projekt przewiduje refundację dodatku do wynagrodzenia opiekuna stażysty w wysokości nie większej niż 500,00 zł/miesięcznie/brutto. Refundacja odbywa się na podstawie zawartej umowy o refundację dodatku dla opiekuna stażystki/ty – załącznik nr 9 do Regulaminu projektu.
- Zasadność refundacji wynikać będzie ze specyfiki stażu. Ocenę zasadności refundacji dokonuje Partner projektu w momencie otrzymania od Beneficjenta informacji dotyczącej specyfiki i miejsca odbywania stażu przez UP.
- Zwrot kosztów dojazdu
- Oryginały dokumentów stanowiące podstawę do rozliczenia kosztów dojazdu UP zobowiązany/-a jest złożyć w Biurze Projektu przy ul. Gen. Bora-Komorowskiego 3A/2, 80-385 Gdańsk, w terminie 5 dni roboczych od dnia zakończenia ostatniej formy wsparcia.
- Zwrot kosztów dojazdu przysługuje za każdy dzień obecności Uczestniczki/-ka projektu w danej formie wsparcia, udokumentowanej podpisem UP na liście obecności.
- UP, w przypadku korzystania z własnego środka transportu otrzymuje zwrot kosztów dojazdu środkami transportu publicznego do wysokości biletu najtańszego przewoźnika na danej trasie.
- Dokumenty potwierdzające wydatki poniesione na przejazd środkiem transportu zbiorowego to:
- wniosek o zwrot kosztów dojazdu – załącznik nr 10 do Regulaminu,
- bilet przejazdowy – tam i z powrotem (od miejsca zamieszkania do miejsca realizacji wsparcia), za jeden dzień uczestnictwa w danej formie wsparcia lub
- kserokopia imiennego biletu okresowego na trasie pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem realizacji danej formy wsparcia wraz z potwierdzeniem zapłaty lub innym dokumentem, zawierającym cenę i okres obowiązywania.
- Dokumenty potwierdzające wydatki poniesione na przejazd transportem własnym to:
- wniosek o zwrot kosztów dojazdu – załącznik nr 11 do Regulaminu;
- umowy użyczenia pojazdu w przypadku, gdy UP nie jest jego właścicielem lub oświadczenia osoby dowożącej o dowożeniu na zajęcia UP;
- dowód rejestracyjny, prawo jazdy ( do wglądu).
- kosztów opieki nad osobą zależną lub dzieckiem do lat 7
- Oryginały dokumentów stanowiące podstawę do rozliczenia zwrotu kosztów opieki nad osobą zależną lub dzieckiem do lat 7 , UP zobowiązany/-a jest złożyć w Biurze Projektu przy ul. Gen. Bora-Komorowskiego 3A/2, 80-385 Gdańsk, w terminie 5 dni roboczych od dnia zakończenia ostatniej formy wsparcia.
- Zwrot kosztów opieki nad osobą zależną lub dzieckiem do lat 7 przysługuje za każdy dzień obecności Uczestniczki/- ka projektu w danej formie wsparcia, udokumentowanej podpisem UP na liście obecności.
- Dokumentami wymaganymi do przyznania refundacji z tytułu sprawowania opieki nad osobą zależną , wyłącznie są:
- wniosek o zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 i/lub osobą zależną – załącznik nr 12 do Regulaminu,
- kserokopia umowy z placówką opiekuńczą,
- zaświadczenie z ZUS dotyczące opłacenia składek społecznych wynikających z umowy z opiekunem – w przypadku osobistego zatrudnienia opiekuna;
- Dowód poniesienia kosztów opieki: wyciąg z rachunku bankowego lub polecenie zapłaty.
- Dokumentami wymaganymi do przyznania refundacji z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 7, wyłącznie są:
- wniosek o zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 i/lub osobą zależną – załącznik nr 12 do Regulaminu,
- zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do przedszkola/żłobka,
- zaświadczenie z ZUS o opłacaniu składek społecznych wynikających z umowy
z opiekunem – w przypadku osobistego zatrudnienia opiekuna,
- d) dowód poniesienia kosztów opieki : wyciąg z rachunku bankowego lub polecenie zapłaty.
- Oświadczenie Uczestniczkę/-kaa projektu dotyczące otrzymywania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka-klubu dziecięcego-przedszkola-szkoły - dotyczy wyłącznie osób pracujących – załącznik nr 13 do Regulaminu.
§6
Zasady monitoringu Uczestniczkę/-kaów Projektu
- Uczestniczkę/-ka Projektu zobowiązuje się do wypełniania list obecności, potwierdzeń odbioru materiałów szkoleniowych oraz ankiet oceniających realizację form wsparcia prowadzonych w ramach Projektu.
- Uczestniczkę/-ka Projektu zobowiązuje się do dostarczenia w ciągu 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie danych dotyczących swojej sytuacji zawodowej - Załącznik nr 14 do Regulaminu projektu.
- W przypadku, gdy UP w wyniku udziału w projekcie podniósł/-ła swoje kwalifikacje
a sam egzamin odbył się poza nim, wraz z ankietą składa dokumenty poświadczające uzyskanie kwalifikacji (certyfikat, świadectwo, dyplom).
- UP ma obowiązek przekazania Beneficjentowi niezbędnych danych do wyliczenia wskaźników rezultatu do 3 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie:
1) w przypadku osób zakwalifikowanych do projektu jako osoby pozostające bez pracy dane dotyczą:
- zatrudnienia (umowa o pracę) regulowaną ustawą z dnia 26 czerwca 1974 r.
Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320 ze zm.), lub
- podjęcie działalności gospodarczej (regulowane ustawą z dnia 6 marca 2018
- Prawo przedsiębiorców (tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 162, ze zm.).
2) w przypadku osób zakwalifikowanych do projektu jako osoby pracujące: - - przejście z niepewnego[1] do stabilnego[2] zatrudnienia,
- przejście z niepełnego[3] do pełnego zatrudnienia,
- zmianę pracy na inną, wymagającą wyższych kompetencji lub umiejętności lub
kwalifikacji,
- awans[4] w dotychczasowej pracy,
- zmianę pracy na wyżej wynagradzaną,
- Potwierdzeniem przekazania danych będzie:
- osoba bezrobotna/bierna - w przypadku, gdy Uczestniczkę/-ka Projektu podjął/-ęła pracę: kopia zawartej umowy o pracę, zaświadczenie z zakładu pracy, a w przypadku rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, wydruk informacji z Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej,
- osoba pracująca – w przypadku, gdy osoba pracująca po zakończeniu udziału
w Projekcie poprawiła swoją sytuację na rynku pracy, zobowiązana jest do złożenia dokumentów potwierdzających zaistnienie ww. sytuacji (np. kopia umowy o pracę lub opis zakresu czynności lub stanowiska pracy lub zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu).
§7
Prawa i obowiązki stron
- Uczestnicy projektu mają prawo do :
- zgłaszania własnych wniosków i inicjatyw,
- ochrony, poprawy oraz wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane na potrzeby projektu oraz żądanie usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
- uzyskania pełnej informacji dotyczącej działań zaplanowanych w projekcie.
- Uczestnicy projektu mają obowiązek:
- bezwzględnego przestrzeganie zasad niniejszego Regulaminu,
- zachowywania się zgodnie z zasadami współżycia społecznego, zgodnego
z ogólnymi normami, moralnymi i etycznymi,
- przestrzeganie określonego Indywidualnego Planu Działania oraz sumienne uczęszczanie na zajęcia przewidziane harmonogramem udzielanego wsparcia,
- ukończenia przewidzianych IPD form wsparcia i przystąpienia do egzaminu końcowego szkoleń zawodowych,
- do wypełniania ankiet ewaluacyjnych i monitoringowych w czasie trwania Projektu.
- dostarczenia w ciągu 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie danych dotyczących swojej sytuacji zawodowej - Załącznik nr 14 do Regulaminu.
- UP zobowiązani są do regularnego, punktualnego i aktywnego udziału w zajęciach realizowanych w ramach projektu, w wymiarze co najmniej 80% liczby godzin przewidzianych w ramach całego wsparcia oferowanego w projekcie, chyba że wskazane szkolenie zawodowe ma z góry określone wymogi warunkujące podejście do egzaminu nadającego kwalifikacje. Beneficjent dopuszcza usprawiedliwienie nieobecności spowodowane chorobą lub ważnymi sytuacjami losowymi. W przypadku sytuacji losowych UP zobowiązany jest do przedłożenia dokumentów usprawiedliwiających jego nieobecność.
- W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu nieobecności, oprócz pisemnego usprawiedliwienia swojej nieobecności, Uczestniczkę/-ka Projektu zobowiązany jest do uzyskania zgody Koordynatora Projektu na kontynuację uczestnictwa w projekcie.
- Beneficjent ma prawo:
- Skreślenia UP z listy Uczestników w przypadku przekroczenia dozwolonego limitu nieobecności, nieusprawiedliwienia oraz nieuzyskania zgody Koordynatora Projektu na kontynuację uczestnictwa w projekcie oraz w przypadku złożenia pisemnej rezygnacji z uczestnictwa w projekcie. Rezygnacja UP z udziału w projekcie w trakcie jego realizacji, możliwa jest tylko w przypadkach uzasadnionych
i udokumentowanych zdarzeń losowych i przyczyn zdrowotnych. Rezygnacja
z udziału w projekcie musi zostać złożona w formie pisemnej wraz
z uzasadnieniem/dokumentacją potwierdzającą powód rezygnacji.
- W przypadku skreślenia UP z listy Uczestników z powodu przekroczenia dozwolonego limitu nieobecności, UP może zostać zobowiązany do wniesienia zwrotu sankcji finansowych nałożonych na Beneficjenta przez Instytucje Finansującą, związanych z niekwalifikowalnym udziałem uczestniczki/-ka w Projekcie z jego winy, w terminie 14 dni od daty wezwania do zapłaty (do wysokości kosztu udziału jednego Uczestniczki/-ka w Projekcie tj. 18 863,64 zł).
- Skreślenie UP i nałożenie na niego obowiązku wniesienia opłaty stanowiącej koszt przypadający na jednego Uczestniczkę/-ka we wniosku o dofinansowanie, może nastąpić również w przypadku podania na etapie rekrutacji albo w trakcie udziału
w projekcie nieprawdziwych danych uniemożliwiających właściwą ocenę przez Beneficjenta kwalifikowalności Uczestniczkę/-ka.
- UP na obowiązek poinformowania Powiatowego Urzędu Pracy (dotyczy osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy) lub Ośrodka Pomocy Społecznej o podjęciu kursów/szkoleń lub stażu zawodowego i otrzymywania z tego tytułu stypendium.
- Lider i Partner projektu mają obowiązek:
- zapewnienia wykwalifikowanej kadry doradców zawodowych i trenerów,
- zapewnienia sali szkoleniowej zgodnej ze standardami przyjętymi dla realizacji zaplanowanych projektem form wsparcia,
- zorganizowania kursów/szkoleń prowadzących do zdobycia kwalifikacji/kompetencji zawodowych,
- zorganizowania staży zawodowych u pracodawcy,
- pomocy w znalezieniu zatrudnienia.
- Beneficjent zastrzega sobie prawo do skreślenia UP z listy Uczestników projektu w przypadku naruszenia przez Uczestniczkę/-ka Projektu niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego, a w szczególności w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej innej/innego Uczestniczki/-ka, trenera/doradcy lub pracownika Biura Projektu, udowodnionego aktu kradzieży, obecności w stanie nietrzeźwym na zajęciach lub okazywaniem jawnej agresji względem osób wyżej wymienionych. Beneficjent ma również prawo do wykluczenia Uczestniczki/-ka z kontynuacji udziału w projekcie w przypadku, gdy Uczestniczka/-k notorycznie uniemożliwia lub zakłóca prowadzenie zajęć poprzez niepoprawne zachowanie bądź notoryczne spóźnianie się uniemożliwiające prawidłowe prowadzenie zajęć dla pozostałych Uczestników.
§ 8
Postanowienia końcowe
- Beneficjent projektu zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu Projektu, bądź wprowadzenia do niego dodatkowych postanowień w sytuacji zmiany wytycznych, warunków realizacji projektu lub dokumentów programowych. Regulamin z wprowadzonymi zmianami dostępny będzie w Biurze Projektu i na stronie internetowej Beneficjenta oraz Partnera projektu.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.03.2022r. Uczestniczka/-ik potwierdza osobistym
podpisem w Formularzu zgłoszeniowym oraz Deklaracji uczestnictwa w Projekcie fakt
zapoznania się i zaakceptowania treści niniejszego Regulaminu.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie dokumenty programowe oraz zasady regulujące wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego a także przepisy wynikające z właściwych aktów prawa wspólnotowego i polskiego.
- Kwestie sporne nieuregulowane w regulaminie rozstrzygane będą przez Koordynatora Projektu.
- Uczestnik Projektu kończy udział w projekcie zgodnie ze ścieżka wsparcia w przypadku realizacji całości Indywidualnego Planu Działania, który został dla Niego/Niej
ustalony.
Załączniki:
- Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy.
- Załącznik nr 2 – Zakres danych do SL2014
- Załącznik nr 3 – Deklaracja uczestnictwa w projekcie.
- Załącznik nr 4 – Oświadczenie Uczestniczki/-ka Projektu w odniesieniu do zbioru „Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych”.
- Załącznik nr 5 - Oświadczenie Uczestniczkę/-ka Projektu w odniesieniu do zbioru „Zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.
- Załącznik nr 6 – Zgoda na wykorzystanie wizerunku Uczestniczki/ - ka Projektu.
- Załącznik nr 7 – Oświadczenie Uczestnika
- Załącznik nr 8 – Wzór umowy stażowej trójstronnej
- Załącznik nr 9 – Wzór umowy do przyznanie dodatku dla opiekuna stażysty
- Załącznik nr 10 – Wniosek o zwrot kosztów dojazdu środkiem transportu zbiorowego.
- Załącznik nr 11 – Wniosek o zwrot kosztów dojazdu samochodem własnym.
- Załącznik nr 12 – Wniosek o zwrot kosztów opieki na dzieckiem do lat 7 i/lub osobą zależną.
- Załącznik nr 13 – Oświadczenie Uczestniczki/-ka Projektu dotyczące otrzymywania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka-klubu dziecięcego-przedszkola-szkoły
- Załącznik nr 14 – Oświadczenie Uczestniczki/-ka Projektu nt. jego sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie.
[1]Niepewne zatrudnienie należy rozumieć jako zatrudnienie tymczasowe, czyli oparte na umowie o pracę na czas określony, w tym na zastępstwo, umowie na okres próbny, umowie cywilnoprawnej lub pomoc w gospodarstwie rolnym w charakterze domownika.
[2]Stabilne zatrudnienie należy rozumieć jako zatrudnienie oparte na umowie o pracę na czas nieokreślony lub samozatrudnienie.
[3]Niepełne zatrudnienie należy rozumieć jako niedobrowolne zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy osoba deklaruje, że pracuje w niepełnym wymiarze czasu, ponieważ nie może znaleźć pracy na pełen etat.
[4] Awans w pracy rozumiany jest zarówno jako zmiana stanowiska pracy na wyższe i wiążące się z innym niż dotychczas zakresem zadań (awans stanowiskowy), jak i zwiększenie wynagrodzenia (awans finansowy). W przypadku awansu finansowego mowa jest o zwiększeniu wynagrodzenia niewynikającego z przepisów prawa krajowego odnoszących się do regulowania np. wysokości stawek godzinowych i płacy minimalnej. Awans stanowiskowy i awans finansowy nie muszą występować łącznie.