Wolontariat

6.02.2019 r. klasa 1C udala sie do Europejskiego Centrum Solidarności  na prelekcje – Czym jest wolontariat? W czasie spotkania rozmawialiśmy o tym co daje nam wolontariat oraz jak możemy pomagać innym. Natomiast chętne osoby założyły swoje konto na stronie Regionalnego Centrum Wolontariatu w celu nawiązania współpracy. 

PODZIĘKOWANIE DLA WOLONTARIUSZY PSB

Fundacja  Hospicyjna  dziękuje uczniom-wolontariuszom z naszej szkoły za pracę na rzecz podopiecznych Hospicjum.Nasi uczniowie w roku szkolnym 2017/2018 :

– zorganizowali loterię połączona z kiermaszem (zbiórka pieniędzy „Słonik Tumbo”)

– przygotowali kartki świąteczne dla Hospicjum

– kwestowali w tramwaju świątecznym Strzyża- Siedlce

– brali udział w imprezie „Gwiazdy Malują Gwiazdy” w Galerii Bałtyckiej

– brali udział w akcji „Wkręć się i pomagaj”.

OŚMIU WSPANIAŁYCH

W siedzibie Rady Miasta podczas uroczystej gali laureaci XIX Gdańskiej Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”uczniowie odebrali nagrody za swoją prospołeczną działalność. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica Państwowych Szkół Budownictwa – Sandra Tokarska. Wielkie gratulacje!

GDAŃSKIE DNI SĄSIADÓW

W piątek 25 maja 2018 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w festynie zorganizowanym w festynie zorganizowanym w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, który odbywał się na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 im. Stefana Batorego we Wrzeszczu, w bliskim sąsiedztwie lasu.

Było wiele  atrakcji przygotowanych przez gospodarzy, także uczniowie naszej szkoły włączyli się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Uczniowie – wolontariusze PSB z klas 2A, 2E brali udział w rozgrywkach sportowych rywalizując z reprezentacją  „Batorówki” i zawodnikami warsztatów terapii zajęciowej. Mecz piłki nożnej wygrał zespół PSB.

Wolontariuszki – uczennice PSB z klasy 2E przygotowały i poprowadziły karaoke show. Konkurs karaoke cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Pogoda była wspaniała, gospodarze oraz zaproszeni goście spędzili czas w miłej atmosferze, poczęstunek dla gości własnoręcznie przygotowali  uczniowie „Batorówki” .

 

czytaj więcej

GDAŃSKI MARATON

W niedzielę 15.04.2018 r. wolontariusze z Państwowych Szkół Budownictwa z klas: 1E, 1A, 2E, 2A i 3E pracowali podczas 4. Gdańsk Maratonu obsługując punkt wodny na 17 kilometrze trasy (okolice pętli tramwajowej w Oliwie). Nasz zgrany zespół spędził miło i pożytecznie czas, a pogoda nam dopisała. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT PSB  –  „PŁYNIEMY DO ALEPPO”

W sobotę  3.03.2018 r. wolontariuszki z naszej szkoły,  z  klasy 2A  pracowały na basenie w Szkole Podstawowej nr 42 na Suchaninie. Ich zadaniem było rejestrowanie osób biorących udział w akcji „Płyniemy do Aleppo”. Celem akcji odbywającej się  w wielu miastach Polski jest przepłynięcie jak największej ilości kilometrów, równej dystansowi jaki dzieli Warszawę od Aleppo. Dzięki akcji zostaną zebrane pieniądze na wybudowanie basenu dla syryjskich dzieci w Aleppo.

czytaj więcej

ŚWIATECZNY TRAMWAJ

19 i 20 grudnia 2017 r. wolontariusze z Państwowych Szkół Budownictwa kwestowali na rzecz Hospicjum im. ks..E. Dutkiewicza w Gdańsku.  Kwesta miała miejsce w  zabytkowym tramwaju na trasie Strzyża-Siedlce.  Serdecznie dziękujemy uczniom z klas: 2E, 3A, 1mz i 2A  za zaangażowanie  i ofiarowany czas.

 

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  WOLONTARIUSZA

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest co roku 5 grudnia. Dzień ten wolontariusze pracujący na rzecz  Hospicjum im. ks . E. Dutkiewicza świętowali 4 grudnia na lodowisku miejskim przy Placu Zebrań Ludowych. Wśród licznie przybyłych wolontariuszy z gdańskich szkół nie zabrakło też uczniów z Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego.

 

 

 

 

 

 

SŁONIK  TUMBO  POMAGA

SŁONIK  TUMBO  POMAGA – Tumbo, słonik-maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych, opiekuje się dziećmi w żałobie po pacjentach polskich hospicjów.

W piątek, 1 grudnia wolontariusze PSB zorganizowali loterię połączoną z kiermaszem, z których dochód przekazany zostanie na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych. Nad przebiegiem całości czuwały uczennice z klasy 2E. W przygotowanie  loterii-kiermaszu włączyło się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na warsztatach wykonano świąteczne figurki, uczniowie z klas 2A i 1E upiekli ciasta, nauczyciele ofiarowywali fanty, a pani pielęgniarka własnoręcznie uszyte serduszka. Klasa 3RB wraz z wychowawczynią upiekła pierniki w kształcie logo PSB. Loteria spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza pomysł z trafianiem lotkami w balony, w których znajdowały się losy.

Puszka z zebranymi pieniędzmi zostanie przekazana przed świętami do Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

2 grudnia 2017 r. – „GWIAZDY MALUJĄ GWIAZDY”

W dniu 2 grudnia uczniowie z klasy 2A Julia Jankowska, Karolina Łodzińska, Michalina Siezieniewska oraz Oskar Literski jako wolontariusze z PSB uczestniczyli w akcji „Gwiazdy Malują Gwiazdy” w Galerii Bałtyckiej. Malowali bombki oraz pomagali dzieciom, które przyłączył się do akcji. Mieli okazję spotkać znane osoby min. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, piłkarzy Lechii Gdańska oraz dziennikarzy. Bombki ich autorstwa można było nabyć za datek do skarbonki wspierając Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. 

Dziękujemy Wolontariuszom z PSB!

 

czytaj więcej

DZIEŃ TUMBO

21 listopada w 100 gdańskich placówkach oświatowych odbędzie się „Dzień Tumbo” czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Uczniowie wraz z nauczycielami podejmą rozmowy o potrzebach osieroconych dzieci, a także zorganizują kwesty charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.

Jednocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów poszukujących inspiracji i wsparcia w pomaganiu osieroconym dzieciom i nastolatkom na spotkanie w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

 Spotkanie otwarte dla mieszkańców Gdańska

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC

Ul. M. Kopernika 6, Gdańsk

godz. 17.30-18.30

21 listopada 2017 (wtorek)

W niedzielę, 5 listopada wolontariusze z naszej szkoły pracowali podczas Półmaratonu Gdańskiego.

Już o godzinie 7.00 uczniowie z klas: 1E, 1BP, 1mz, 2E, 2A, 3A, 3E stawili się  w wyznaczonym miejscu przy Alei Zwycięstwa, na 5 kilometrze trasy  Półmaratonu.Naszym zadaniem było przygotowanie kubków z wodą i izotonikiem dla biegaczy. Kubków napełnić trzeba było sporo, ponieważ w tegorocznym Półmaratonie wzięło udział około 6 tys. osób. W czasie trwania Półmaratonu  podawaliśmy kubki biegnącym zawodnikom.

Daliśmy radę !

Wszystkim wolontariuszom pięknie dziękujemy.