W dniach 16-18 października grupa uczniów z  klas geodezyjnych (4E, 3E, 2E) wzięła udział w wycieczce, pod opieką P. Anny Kaim i P. Emilii Piaseckiej.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (http://www.geod.agh.edu.pl/index.php?lang=pl).  W Kopalni Doświadczalnej dużo dowiedzieliśmy się o specyfice pracy w górnictwie (http://www.muzeum.agh.edu.pl/muzeum/kopalnia).

Mieliśmy również okazję zobaczyć szyb doświadczalny, stanowiska pomiarowe na dachu Wydziału Geodezji (budynek C4 - https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/zmodernizowano-obserwatorium-satelitarne-na-agh/ ) oraz laboratorium, gdzie dokonuje się komparacji instrumentów i przyrządów geodezyjnych. Serdecznie dziękujemy Panu dr inż. Tadeuszowi Szczutko oraz Kołu Naukowemu Studentów „Dahlta” za poświęcony czas oraz serdeczne przyjęcie.

Tego dnia po południu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Wawel i Stare Miasto oraz interaktywne Muzeum „Podziemia Rynku”.

Drugiego dnia w czwartek dotarliśmy do Doliny Kościeliskiej, gdzie przy idealnej pogodzie mogliśmy podziwiać piękno Tatr a także - podziemne korytarze Jaskini Mroźnej. Chwilą oddechu był spacer w Zakopanem i zakupy pamiątek i oscypków na Krupówkach.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (https://wisig.urk.edu.pl/). Mogliśmy obejrzeć drona służącego do zadań pomiarowych oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat tworzenia modelu 3D ze zdjęć wykonanych dronem. Model zrobił na nas duże wrażenie – jest to technologia będąca przyszłością pomiarów geodezyjnych.  Za zorganizowanie ciekawych zajęć w miłej atmosferze dziękujemy Panu dr inż. Mariuszowi Zygmunt. 

Po południu podziwialiśmy panoramę Krakowa 360° z Kopca Krakusa. Zakończeniem naszego zwiedzania miasta był spacer po zakątkach urokliwej dzielnicy Kazimierz.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Geodetów Polskich w Gdańsku za pomoc i wsparcie przy organizacji wyjazdu oraz sponsorowi przewodnika w Krakowie – firmie OPGK w Gdańsku.